Altaylı’dan Kılıçdaroğlu’na: “Köpeği olsa idi o bile heyecanlanmazdı”

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halk üzerinde yarattığı etkiyi karşılaştırdığı yazısında, “Kemal Bey’in bir köpeği olsa idi muhtemelen sahibi meskene geldiğinde o bile heyecanlanmazdı” yorumunu yaptı.

Altaylı, kendi internet sitesinde kaleme aldığı, “Kılıçdaroğlu’nun kılı olmak isteyen gördünüz mü!” başlıklı yazısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşlansa da, 20 yıllık iktidarın yıpratmasına maruz kalsa da, yürümekte zorlansa da, merdivenlerden yardımla inse de, hastalık savları toplumsal medyayı sarsa da, hala ve her şeye karşın heyecan verici bir önderdir. Hâlâ birileri onun kılı olmayı arzulayabilmektedir” dedi.

“Kemal Kılıçdaroğlu’nda eksik olan budur, bu heyecan vericiliktir” yorumunu yapan Altaylı, şu sözleri kullandı:

“Kimse Kemal Bey’in heyecan veren, kitleleri etkileyen bir başkan olduğunu söyleyemez. CHP’nin genel başkanı siyaseten en sert cümleleri söylerken bile heyecan vermiyor. Masayı yumruklarken dahi inandırıcı değil, içten biçimde doğal olarak yumruklamıyor. Muhtemelen hayatında masa dahil hiçbir yere yumruk atmamış, o kadar muhakkak ki! Zati kendisi de heyecanlanmıyor, berbat bir öfke taklidi yapıyor. Öfkesi bile gerçek değil. Zira ‘Ateşli’ değil. Hayatının hiçbir devrinde de olmamış, içinde alev alan bir şey barındırmamış. Bu yüzden de rastgele bir şeyin ne nitekim karşısında olmuş, ne de yanında.

İyi okumuş, âlâ öğrenmiş, beyefendi biri olmuş. Lakin bu bürokratlık, siyasi bir başkanda olması gereken tüm özellikleri silmiş götürmüş. Emekli olunca da kimi emekli bürokratlar ve askerler apartman ya da site yöneticisi olurken, ona denk gelmiş siyasi önder olmuş ancak olduğu olacağı bu kadar olmuş.

İçinde ateş yanmadığı için diğerlerini da ateşleyemiyor, heyecan yaratamıyor, Bu yüzden de seri biçimde seçim kaybediyor. Bu yüzden muhalif seçmen, Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın ona kazandırmaya, o seçmeni değil, seçmen onu heyecanlandırmaya çalışıyor.

Kemal Bey’in konutunda bir köpeği var mı, bilmiyorum. Lakin meskeninde köpeği olanlar bilir, sahibi meskene gelince köpekler heyecanlanır. Kemal Bey’in bir köpeği olsa idi muhtemelen sahibi konuta geldiğinde o bile heyecanlanmazdı. Velev ki, MYK’da kendisine bir misyon vermesin!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir