Aydın’daki patlamayla ilgili yeni gelişme

İlçede bir döner restoranında tüp değiştirilirken meydana gelen patlamanın akabinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişinin İlçe Emniyet Müdürlüğündeki süreçleri tamamlandı.

Çalışanlardan N.A, savcılık tabirinin akabinde salıverilirken iş yeri sahibi L.Y, eşi F.Y, tüp bayisi sahibi A.B. ile iş yeri çalışanları Ş.G. ve Z.A, Nazilli Adliyesine sevk edildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

“Taksirle öldürme ve yaralama” suçlamasıyla hakimliğe çıkarılan şüphelilerden restoran sahibi L.Y. ve eşi F.Y. ile tüp firması sahibi A.B. tutuklandı. Ş.G. ve Z.A. ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Yaralı oldukları bildirilen ve hastanede nezaret altında olan öteki 4 şüpheliden 3’ünün taburcu edilerek emniyete götürüldüğü, başkasının tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Nazilli Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’ndeki bir döner restoranında tüp değiştirilirken meydana gelen patlamada 7 kişi ömrünü yitirmiş, 5 kişi yaralanmıştı. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir