Cumhurbaşkanı Erdoğan, Radev’le görüştü

ANTALYA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu için Türkiye’de bulunan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile Antalya’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye ve Bulgaristan bağlantıları, Ukrayna-Rusya ve İsrail-Filistin çatışmaları ile ilgili son gelişmeler ele alındı.

İletişim Başkanlığı’ndan aktarılan habere nazaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye ve Bulgaristan ortasında bilhassa savunma sanayii ve güç alanlarında iş birliğinin artırılması ve öteki alanlarda da bağların geliştirilmesinin kıymetli olduğunu tabir etti. Türkiye’nin Bulgaristan ile karayoluyla LNG ihracatı, deneyim paylaşımı ve yenilenebilir güç alanlarında iş birliğine hazır olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin hem Ukrayna-Rusya hem İsrail-Filistin problemlerinde çatışmaların bölgeye yayılmasını engellemeyi öncelediğini, meselelerin diyalog ve barış yoluyla çözülmesi için azami çaba sarf ettiğini söyledi.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Güç ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, MİT Lideri İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Siyaset ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir