HaberTürk yazarı: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu kendi koltuğuna oturtarak “Patron benim, yükselmek istiyorsan kimin yanında olacağını bileceksin” mesajı verdi

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı CHP küme toplantısını kıymetlendirdi. 

“Kılıçdaroğlu, konuşmasında çok rahat ve kürsü hakimiyeti yüksekti” diyen Aydemir, Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’nu kendi koltuğuna oturtarak şu iletileri verdiğini savundu:

“Patron benim. Genel lider da benim. Buraya seni ben oturttum. Şayet yükselmek ve siyasi mesleğinde tırmanmak istiyorsan, evvel durduğun yeri, kimin yanında yer alacağını bileceksin. Halk seni seviyor ancak her şeyin bir vakti var. Vakti geldiğinde CHP’nin çok değerli genel başkanlık koltuğu da başbakanlık da cumhurbaşkanlığı da senin olabilir. İvedi ve vakitsiz davranırsan bunların hepsini kaybedebilirsin. Lakin bugün vakit, ayrılık gayrılık değil; birlik ve beraberlik günü…” 

İmamoğlu’nun çıkışta “Saraçhane düğümü çözüldü mü?” sorusuna “Düğüm yok ki” cevabını verdiğini hatırlatan Aydemir, “En azından şimdilik gemici düğümü, bir ikram paketi kurdelesine dönüştürüldü. Küçük bir atakla çözülmesi daha kolay olacak…” yorumunu yaptı.


TIKLAYIN – İmamoğlu’ndan, “baba-oğul gibiyiz” diyen Kılıçdaroğlu hakkında açıklama: Gurur duydum

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu,  TBMM’deki makamında İBB Başkanı İmamoğlu ile görüştü

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu bu türlü bitirdi: Herkes Bay Kemal’i beklesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir