Kaftancıoğlu: Şu evlatların ahı size yeter

Ankara’da silahlı hücuma uğrayan 38 yaşındaki eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş hayatını kaybetmiş, arkadaşı Selman Bozkurt da yaralanmıştı.

Dün Bursa’ya getirilen 2 çocuk babası Sinan Ateş’in cenazesi, Ulu Cami’de öğlen namazının akabinde kılınan cenaze namazının akabinde Emirsultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze merasimi sırasında babasının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan çocukları Bengisu ve Banuçiçek’in ‘baba’ diyerek feryat etmesi yürekleri dağladı.

KAFTANCIOĞLU: ŞU EVLATLARIN AHI KÂFİ SİZE

Cenaze merasimine ait görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Ahh! Yeni yıla baba feryatlarıyla giren 2 çocuk daha ‘Gerçekler ortaya çıksın kim incinirse incinsin’ Yakınlarını faili meçhul cinayetlerinde kaybeden aileler olarak 2009 yılında söylemiştik. Gerçekler karşısında lâl olanlara: Şu evlatların ahı kâfi size…” diyerek reaksiyon gösterdi.

Sinan Ateş’in öldürülmesine toplumsal medyadan da reaksiyon yağdı. Cenaze merasimine ait görseller paylaşıldı, çok sayıda yorum yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir