Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever Genelkurmay Başkanı oldu

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezi’nden yapılan açıklamaya nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Aysever’i Genelkurmay Başkanı olarak atadı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nce yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Lideri Yaşar Güler’i Milli Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever mevcut vazifesi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir.” denildi.

MUSA AVSEVER KİMDİR

Musa Avsever 7 Kasım 1957 doğumlu Türk asker ve mevcut Genelkurmay Başkanı’dır.

Avsever; 1974 yılında Kuleli Askerî Lisesinden, 1978 yılında Kara Harp Okulundan mezun olmuştur. 2003 yılına kadar Türk Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde karargâh ve kıta misyonlarında bulunmuştur. 2003’te tuğgeneral, 2016’da orgeneral rütbesine terfi etmiş ve 2016-2021 yılları ortasında 1. Ordu komutanlığı yaptıktan sonra 2021 yılında Türk Kara Kuvvetleri Kumandanı olmuştur.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Lideri Yaşar Güler’i Milli Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, 5 Haziran 2023 tarihinde Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever mevcut vazifesi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir