Mansur Yavaş milleti tehdit etti! Bunun faturası ağır olur

Ankara Büyükşehir Belediyesi; suya yapılan indirimi mazeret ederek her ay sistemli yapılan et takviyesi ile kömür ve tohum takviyesini ertelemek zorunda kaldığını açıklamıştı.

KAHRAMANKAZAN’IN AKABİNDE ARTIK DE AKYURT İLÇESİNDEKİ VATANDAŞLARA TEHDİT MESAJLARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramankazan ilçesinin akabinde artık de Akyurt ilçesinde yaşayan vatandaşlara tehdit iletileri göndermeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyurt ilçesinde yaşayan vatandaşlara gönderilen bildiride, “Değerli hemşerimiz, Her ay sistemli olarak yapılan et takviyesi ile kömür ve tohum dayanağını ertelemek zorunda kalmıştık. Akyurt Belediye Lideri Sayın Hilal Ayık vatandaşlara dayanakları kendilerinin vereceklerini açıkladı. Kendilerine teşekkür ederiz. Bu ayki et, kömür ve tohum takviyesini kendilerinden talep etmenizi rica ederiz” sözleri kullandı.

AYIK: BU İLETİ BİR ACİZLİK GÖSTERGESİ

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bildirisini gördüğünde şok olduğunu belirterek, “Bu bildiri bir acizlik göstergesidir. 200 çiftçimize 30 ton tohum yardımı yaptık. Şu anda yakıt yardımı için müracaatları alıyoruz yüzde yüz hibeli 100 litre 600 çiftçimize yakıt dayanağında bulunacağız. Kömür dayanağı içinde çalışmalarımızı yapıyoruz ve vatandaşlarımıza dayanak olacağız” dedi.

AK Parti Ankara Vilayet Lideri Hakan Han Özcan da, Mansur Yavaş’a teşekkür etti ve “Biz de AK takımlara güvendiği için kendisine teşekkür ederiz. Bizler halk için siyaset yapıyoruz. Hiç bir davete kayıtsız kalamayız” tabirlerini kullandı.

“İLK VAZGEÇTİKLERİ TOPLUMSAL YARDIMLAR MI OLMALI?”

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık açıklamasına şöyle devam etti:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşa ileti atmış ve ‘Artık bu yardımları Hilal Ayık yapacak’ demiştir. Bu iletisi görünce şok oldum. Ankara Büyükşehir Belediyesi Ağustos’ta müracaatları alıyor vatandaştan çiftçi evrakı istiyor lakin ‘Bu olmaz e-devletten çiftçi dokümanı alacaksınız’ diyor. E-devletten tamamlıyor, ön yüzü art yüzü mühürlü değil diyerek üçüncü müracaata zorluyor. Bu çiftçilere eziyet. Üçüncü müracaat Ekim ayının ortasında bitiyor. Su indirimi kararı esasen yani şimdi yürürlüğe girmemiş. 11 Ekim’de su indirimi kararı alınmış ve bu kararı mazeret ederek tüm yardımları durduruyor. Birinci vazgeçtikleri toplumsal yardımlar mı olmalı? Ankara Büyükşehir Belediyesi konserlerini etkinliklerini durdurmak yerine vatandaşlara yardım yapmamayı tercih ediyor. Bu bir acizlik göstergesidir zira ASKİ sene sonuna kadar suyu yüzde elli indirimli tahsil etse dahi ziyan etmez. Daha yeni Ekim ayında devletten 1 milyar kaynak aldı. Daima mazerette bulunuyor. Bu parayla bile bu işi çevirebilir. Vatandaşları toplumsal yardımlar üzerinden tehdit etti ve bizi bu toplumsal yardımlar üzerinden terbiye etmeye çalıştı. Biz AK belediyeler olarak taşın altına elimizi koyarız. Vilayet liderimizin davetine anında yanıt vererek tüm belediye liderleri olarak çalışmalarımızı başlattık.200 çiftçimize 30 ton tohum yardımı yaptık. Şu anda yakıt yardımı için müracaatları alıyoruz yüzde yüz hibeli 100 litre 600 çiftçimize yakıt takviyesinde bulunacağız. Kömür dayanağı içinde çalışmalarımızı yapıyoruz ve vatandaşlarımıza dayanak olacağız. Et dayanağını kestiler, biz vereceğiz’ deyince vatandaşlara bu seferde kömür ve kırsal takviyeler için bildiri attılar. ‘İlçe belediyeleri bunun altından kalkamaz’ diye düşündü fakat biz AK Partiyiz. Cumhurbaşkanımızdan öğrendiğimiz belediyecilikle taşın altına elimizi koyarız. 2022 bütçesi 121 milyonumuzla bunları yapıyoruz Ankara Büyükşehir Belediyesi 50 milyar bütçe ile yapamıyorlar. 40 bin nüfusla bu yardımları yapıyoruz. İflas ettilerse şayet bunun sebebi yaklaşık 15 bin denetimsiz işçi alımıdır. Bütçedeki işçi oranınız çok yüksekse belediyeyi yönetemezsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi ne iş yapar bunu merak ediyoruz.

“BİZ DE AK TAKIMLARA GÜVENDİĞİ İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Sayın Mansur Yavaş’tan vatandaşlarımıza gönderilen bildiride; ‘Akyurt Belediye Lideri Sayın Hilal Ayık vatandaşlara dayanakları kendilerinin vereceklerini açıkladı. Kendilerine teşekkür ederiz. Bu ayki et, kömür ve tohum takviyesini kendilerinden talep etmenizi rica ederiz’ denilmiştir. Biz de AK takımlara güvendiği için kendisine teşekkür ederiz. Bizler halk için siyaset yapıyoruz. Hiç bir davete kayıtsız kalamayız. Gerçekten bu hususta da o denli yaptık. Seçimden evvel ucuz su vadeden Mansur Yavaş bugün radikal bir artırım savunucusuna dönüşmüştür. Bununla da yetinmemiş, artırımlı su satmaya devam etmezse çalışanları işten çıkartmakla, yardım alanların yardımını kesmekle ve Ankara halkını da hizmet etmemekle tehdit etmiş, garip gurabeya tehdit iletileri atmış, bilbordlara çıktığı ilanlarla da Ankara halkına şantaja devam etmiştir. Evet, belediyeler ticarethane değildir. Belediyeler kar etmesi gereken kurumlar değildir. Belediyeler hizmet kurumlarıdır. Çalışana ayda 120 milyon bütçe ayırılmaktadır. Bu senede 1.5 milyar TL’yi bulmaktadır. Yalnızca diyet ödemek için 15 bine yakın işçi alınmıştır. Atılan iletide hadsiz sözlerle yardımların durdurulduğunu yazıyordu. Ankaralılar hiç telaş etmesin, AK Partili belediyeler olarak biz bunları yapacağız. Yapamıyorsanız bırakın. Suyu da ucuza satarız, asfaltı da atarız, toplumsal yardımları da dağıtırız, metroyu da yaparız, Ankara’yı özlenen AK belediyeye kavuştururuz. ABB iflas etmiştir Ankara’da evvelce 60 günde, 90 günde altgeçitler üstgeçitler yapılır, bitirilirdi. Toplumsal yardımlar konusunda, toplumsal belediyecilikte kimse AK Parti ile kimse uzunluk ölçüşemez. Bunlar toplumsal algı belediyeciliği yapıyorlar.”İŞTE O MESAJ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyurt ilçesinde yaşayan vatandaşlara gönderilen bildiri şöyle:

“Değerli hemşerimiz, Büyükşehir Meclisi’nde AK Partili üyelerin yasa dışı aldığı kararla su fiyatları indirilmiştir. Ankara’nın susuz kalmaması için belediye bütçesinden ASKİ’ye para aktarmak zorunda kalacağımızdan ötürü her ay nizamlı olarak yapılan et dayanağı ile kömür ve tohum takviyesini ertelemek zorunda kalmıştık. Akyurt Belediye Lideri Sayın Hilal Ayık vatandaşlara takviyeleri kendilerinin vereceklerini açıkladı. Kendilerine teşekkür ederiz. Bu ayki et, kömür ve tohum takviyesini kendilerinden talep etmenizi rica ederiz. Suya indirim karar mahkeme tarafından iptal edilirse Büyükşehir Belediyesi olarak takviyelerimizi artırarak sürdüreceğiz. Hürmetlerimizle…”

SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir