Ormanda baltalı dehşet! Kafatasında kırıklar, yüzünde kısmi felç oluştu: 7 yaralı, 11 gözaltı

Olay, geçen hafta Çarşamba günü Kemerburgaz’da bulunan Ayvat Göleti’nin yakınında yaşandı. İş arkadaşı bir küme piknik yaptığı sırada yakacak gereçleri bitince mangal yakmak için römorkunda odun bulunan bir traktörü durdurdu.

İddiaya nazaran traktör sürücüsüyle konuşarak, sucuk ekmek ikram ederek odun rica eden küme, aldıkları odunları götürmek üzere yere bıraktı. Bu sırada geriden gelen traktör sürücüsünün yakınları araçlarından inerek, yol kestikleri ve odun çaldıklarını düşündükleri kümenin üstüne, küfürler ederek yürüdü.

İki küme ortasındaki kelamlı tartışma kısa müddette arbedeye dönüştü. Hengamede iki taraftan toplam 7 kişi yaralandı, olaya karışan 11 kişi ise gözaltına alındı.

Kavga sırasında, traktör sürücüsünün yakınları tarafından başına balta sapıyla vurulduğu ve yere düştüğü halde hücuma uğradığını tez eden Mustafa Gündüz’ün kafatasında kırıklar oluştu, yüzünün bir kısmı ise felç oldu. O anlar, cep telefonu kamerası imajına de yansıdı. İmgelerde, cop, testere, silah ve sopaların bulunduğu görüldü.

‘MİNİBÜSTEN SİLAHINI İSTEDİ’

Kavganın öncesini anlatan Mustafa Gündüz, “Halı saha maçı üzerine teze girmiştik, ‘mangalına’ girdiğimiz argüman sonucunda piknik yapmaya Kemerburgaz’a gittik. Başta 20-25 bireydik sonrasında kimi arkadaşlarımız ayrıldı. Hepimiz birebir iş yerinde çalışan insanlarız. Müdürümüz işi münasebetiyle biraz geç gelecekti, mangal da sönmek üzereydi, sonuna gelmiştik. O da bir şeyler yesin diye, yoldan geçen ve römorkunda odun taşıyan bir traktörü gördük. Arkadaşlardan biri durdurup sucuk ekmek ikram edelim, birkaç modül odun rica edelim diye düşündü. Bizim bu ağabey, yoldan geçen mavi bir traktörü durdurdu. Sucuk ekmek uzattı, sohbet etti. Bizden iki kişi römorktan rica ederek birkaç odun alarak yere koydu, on saniye geçmeden geriden gelen otomobillerden 50-55 yaşlarında bıyıklı biri küfür ederek yanımıza geldi, ‘Odunları bırakın, ne yapıyorsunuz?’ diye. Çaldığımızı sandı büyük ihtimalle. Ben de anlatmaya çalıştım, ‘Rica ettik, yiyecek ikram ettik.’ derken bana ağır küfürler etmeye başladı. Üstüne yerden odun alıp bana gerçek hareketlenince ben de ona hakikat hareket ettim. Arbede çıktı, bu arbede sırasında sanırım o kişinin yüzünün küçük bir kısmı kanıyordu, eşi olduğunu düşündüğüm bir teyzeden minibüsten silahını getirmesini istedi. Bayan araçtan silahı aldı, adama verecekti. Orada evli barklı arkadaşlarım var, kimseye ziyan gelmesin diye silahı vermeden bu teyzeye pürüz olmaya çalıştım. ‘Teyze yapma’ dedim.” Sözlerini kullandı.

“TESTERE ÇIKTI, COP ÇIKTI, SİLAH ÇIKTI”

Olayın devamında yaşadıklarını anlatan Gündüz, “Oradaki itişme sırasında, bir kişi bana ortadan baltanın sapıyla vurmuş. Arbedede zati bize karşı testere çıktı, cop çıktı, silah gösterildi. Ben başıma aldığım darbeyle yere düşene kadar üstümüze gelen 6 kişi saydım. Sonrasını esasen göremedim, yere düştüm, duyma duyum gitti, ‘Duyamıyorum’ diye bağırmaya başladım. ‘Bırakın doktora gideyim, ambulans çağırın’ diye bağırmaya başladım. Ona karşın ben yerdeyken arkadaşlarımı bile bana yaklaştırmadılar, ‘Bırakın ölsün, babamıza vurdu’ diye üzerlerine gitmişler. Ben olağanda kimsenin babasına dokunmadım. Benim için alkollü demişler, raporum da var değildim” dedi.

“SAĞ KULAĞIM DUYMUYOR YÜZÜM FELÇ OLDU”

“Yol kesme üzere bir durum da yok” sözünü kullanan Mustafa Gündüz, “Ben yerde kanlar içindeyken, bir daha arbede çıktı. Bu testereler sopalar çıkınca esasen arkadaşlarım da yaklaşamıyordu. O sırada kendimi sürünerek yolun altına attım, çalıların, ağaçların altına saklandım. Bizimkilere soruyorlarmış, ‘Nerede, nereye kaçırdınız?’ diye. Daha sonra olay sakinleşiyor. Olayda başımın sağ tarafında, kafatasımda 5-6 yerde kırık var, hastaneye gittiğimde de öğrendim ki beynimde iç kanama oluşmuş. Sağ kulağım duymuyor, kulağımda kristaller oynamış. Yüzümün bir kısmında ise felç var, yüzümü kendim denetim edemiyorum. Toplam 6 gün hastanede yattım, dün taburcu oldum. Ben hastanedeyken gözaltına alınıp hür bırakılmışlar. Ben kendimi saklamasam tahminen de beni öldüreceklerdi adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

7 YARALI, 11 GÖZALTI

Polis takımları birbirlerinden şikayetçi olan 11 kişiyi gözaltına alarak emniyete götürdü. Tabirleri alınarak “kasten yaralama”, “hakaret”, “tehdit” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” cürümlerinden süreçleri yapılan taraflar özgür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir