Vefa Konağı sakinlerine akılcı ilaç kullanımı anlatıldı

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ‘Aktif ve Sağlıklı Yaş Alma’ seminerleriVefa Konağı’nda devam ediyor.

Sağlık ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından periyodik aralıklarla sürdürülen ‘Aktif ve Sağlıklı Yaş Alma’ seminerleri çerçevesinde ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ konusu Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sıhhati Ana Bilim Kolu Başkanlığı Dekan Yardımcısı Halk Sıhhati Uzamanı Doç. Dr. Neşe Karakaş’ın anlatımıyla ve Vefa Konağı yaşlılarının iştirakiyle gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Vefa Konağında klasik hale gelmiş olan Faal ve ‘Sağlıklı Yaş alma Seminerleri’ Çerçevesinde Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sıhhati Ana Bilim Kolu Başkanlığı Dekan Yardımcısı Halk Sıhhati Uzamanı Doç. Dr. Neşe Karakaş tarafından Akılcı İlaç Kullanımı ile ilgili yaşlılarımıza seminer verilmiştir.

Seminer Çerçevesinde yaklaşık 120 iştirakçinin ilaç kullanımlarıyla ilgili soruları Doç. Dr. Neşe Karakaş tarafından cevaplandırılarak ferdî ilaç kullanımı Hakkındaki yanlış uygulamaların İştirakçiler geneline Akılcı İlaç Kullanımı bilgisi verildi. Oturum dâhilinde seminer karşılıklı sıcak bir sohbet ortamında soru yanıt halinde tamamlandı.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir