Ağabeyini kurşunlardan korumak isterken hayatını kaybetti

Olay, Talatpaşa Mahallesi Aydoğan Caddesi’nde geçtiğimiz çarşamba günü saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Teze nazaran, bir markette çalıştığı öğrenilen Fatih Taşcar ile Ergün Ertekin ortasında bir müddet evvel hasımlık başladı.

Aynı mahallede yaşayan Taşcar ile Ertekin ortasındaki hasımlık git gide büyüdü. Olayın yaşandığı akşam telefonda tartışan ikili, hengame etmek için randevulaştı. 

Telefon konuşmasına şahit olan Nusret Taşcar da, arkadaşı olan Ergün Ertekin ile ağabeyi Fatih Taşcar ortasındaki hengameye mani olmak için randevu verilen adrese gitti. Nusret Taşcar, ağabeyi ile arkadaşı ortasında cadde üzerinde yaşanan tartışmada arabuluculuk yapmaya çalışırken Ergün Ertekin’in belindeki tabancayı çıkardığını fark etti. Tabancayı Fatih Taşcar’a doğrultan Ertekin, bir anda tetiğe bastı. O sırada, ağabeyini korumak için ortaya giren Nusret Taşcar, kurşunların amacı oldu.

Nusret Taşcar kanlar içinde yere yığılırken, ağabeyi de, belinden çıkardığı tabancayla Ergün Ertekin’e ateş etmeye başladı. Karşılıklı ateş sonucu Ertekin karnından, Fatih Taşcar ise ayağından yaralandı. 

Mahalle sakinlerinin ihbarının akabinde olay yerine gelen sıhhat grupları, ağır yaralı olan Nusret Taşcar’ı ambulansla hastaneye kaldırdı. Taşcar, yapılan tüm müdahalelere karşın yolda hayatını kaybetti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ergün Ertekin’in hasar gören bir böbreğinin ameliyatla alındığı öğrenildi. Hafif halde yaralanan Fatih Taşcar’ın tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

“BU HUSUMETLİ BİREYLER ÇOCUKLUKTAN BERİ ARKADAŞ”

Talatpaşa Mahallesi Muhtarı Oktay Bayar, Taşcar kardeşler ile Ergün Ertekin’in çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek “Üçü de mahallemizin çocukları. Ortalarında bir hasımlık olduğunu söylediler fakat tam ayrıntısını bilmiyorum. Hepsi de çok hoş beşerler. Ölen kardeşimizin, ağabeyini korumak için öne atıldığını duydum. Bildiğimiz kadarıyla öteki arkadaşlar da hastanede; durumları düzgün. İnşallah onlar, ailelerine sağ salim kavuşur. Bu husumetli olan bireyler çocukluktan beri arkadaş. Aileleri de dahil herkes bu işin nasıl olduğuna şaşırdı. Tam olarak neden olduğunu bilmiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir